ZADBAJ O UKŁAD KLIMATYZACJI

NIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ UCIĄŻLIWYM UPAŁOM !

Proponowane przez nas usługi pozwolą zadbać o układ klimatyzacji i utrzymać go w dobrym stanie. Dlaczego jest to takie ważne?

Klimatyzacja to jeden z podstawowych elementów w samochodzie, od którego zależy komfort i bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów podczas jazdy. W związku z tym nie należy zapominać, że układ klimatyzacji podobnie jak wszystkie mechanizmy w samochodzie wymaga systematycznych przeglądów i kontroli.

Niezależnie od pory roku komfort we wnętrzu pojazdu zapewniony dzięki klimatyzacji jest bezcenny. W czasie upalnego lata daje ona uczucie przyjemnego chłodu. Zimą natomiast zapewnia nie tylko optymalną temperaturę, ale również bezpieczeństwo, ponieważ pomaga usunąć z szyb utrudniające widoczność oblodzenie i zaparowanie.

Dzięki sprawnemu układowi klimatyzacji do wnętrza pojazdu jest dostarczane czyste, przefiltrowane powietrze. Ale trzeba również pamiętać o tym, że działanie układu klimatyzacji prowadzi do skraplania się pary wodnej oraz do rozwoju drobnoustrojów i grzybów w jej wnętrzu. Są one przyczyną przykrych zapachów w samochodzie i mogą wywoływać objawy alergii. Coroczne oczyszczanie i dezynfekcja układu klimatyzacji umożliwia uniknięcie tych problemów.

Dodatkowo nigdy nie należy zapominać o FILTRZE PRZECIWPYŁOWYM, który jest jednym z elementów układu klimatyzacji i który z upływem czasu ulega zużyciu. Dzięki niemu powietrze w kabinie jest czyste, pozbawione wszelkiego pyłu, kurzu, niektórych bakterii i innych zanieczyszczeń. Dlatego wymiana filtra przeciwpyłowego jest tak ważna. Zalecamy wymieniać go co 15000km lub przynajmniej raz w roku.

KONTROLA    1 zł 

Usługa obejmuje następujące czynności:

-sprawdzenia stanu i naciągu paska napędu sprężarki;

-sprawdzenie skuteczności działania klimatyzacji poprzez kontrolę temperatury powietrza nawiewu;

-sprawdzenie sprężarki klimatyzacji (sprawdzenie stanu przewodów i złącz bez demontażu zderzaka, sprawdzenie pracy sprężarki i ewentualnych hałasów).

ODGRZYBIENIE    50 zł

Usługa obejmuje:

-usuniecie drobnoustrojów i grzybów ze wszystkich elementów układu klimatyzacji za pomocą specjalnego preparatu i ozonu. 

SERWIS KLIMATYZACJI    150 zł + 30 zł za każde 100 g. czynnika R134A 

Usługa obejmuje następujące czynności:

-wstępne sprawdzenie szczelności (azotem);

-sprawdzenie temperatury nawiewu;

-sprawdzenie ciśnień;

-sprawdzenie szczelności;

-wymiana czynnika chłodniczego;

-sprawdzenie poziomu oleju w układzie;

-uzupełnienie oleju w sprężarce;

-kontrolę filtra przeciwpyłowego.

ZALECENIA DOTYCZĄCE UTRZYMANIA UKŁADU KLIMATYZACJI W DOBRYM STANIE:

-wymieniaj filtr przeciwpyłowy co 15000 lub przynajmniej raz w roku;

-wykonuj kompleksowy przegląd układu klimatyzacji przynajmniej raz w roku;

-wykonuj regularnie raz w roku dezynfekcję układu klimatyzacji w celu usunięcia z niego drobnoustrojów, bakterii i grzybów, które są przyczyną nieprzyjemnego zapachu;

-włączaj układ klimatyzacji przynajmniej co 15 dni, na 10 minut zarówno latem jak i zimą;

-nie używaj układu klimatyzacji przy otwartych oknach, chyba że samochód rusza z miejsca a Ty otwierasz okna tylko na chwilę w celu usunięcia gorącego powietrza z wnętrza pojazdu.

©2018 Reno-Max | Polityka prywatności

logo-footer